Karate


Czym jest Karate?

 

Dosłownie dwa japońskie znaki oznaczające słowo „kara-te” znaczą „pusta ręka”. Oczywiście związane jest to z faktem, iż karate powstało jako system samoobrony efektywnie stosujący wykorzystanie walki bez użycia broni. System ten składa się z technik blokowania lub udaremniania ataku, kontratakowania przeciwnika przez uderzenie pięścią lub kantem dłoni, czy kopnięcia.

 
Karate jako sposób samoobrony ma najstarszą historię, sięgającą setek lat wstecz, jednak dopiero w ciągu ostatniego czasu techniki, używane przez ten cały okres zostały naukowo przestudiowane, a główne założenia oparły się na najbardziej efektywnym wykorzystaniu zróżnicowanych ruchów ciała. Trening oparty na tych założeniach, na wiedzy na temat pracy mięśni i stawów oraz żywotnych powiązań pomiędzy ruchem i równowagą umożliwił współczesnym studentom karate przygotowanie zarówno psychiczne jak i fizyczne do skutecznej obrony przed prawdopodobnym napastnikiem. Jako sztuka fizyczna karate nie ma sobie równych.
 
Ponieważ jest ona dynamiczna i wykorzystuje wiele mięśni, gwarantuje wspaniały ogólny rozwój ciała oraz poprawia koordynację i zwinność. Wiele dziewcząt i kobiet ćwiczy karate, nie tylko ze względu na jego użyteczność przy samoobronie, ale również ze względu na jego zalety przy kształtowaniu figury. Karate ćwiczą zarówno dzieci, jak i osoby starsze, gdyż pozwala ono na utrzymanie dobrej sylwetki, także wiele szkół reklamuje je jako sztukę fizyczną najodpowiedniejszą dla studentów.

Więcej informacji na temat treningów Karate Tradycyjnego w Piotrkowie Trybunalskim, znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.karatetradycyjne.info
 


Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=